MŠ Pecka

Rádi bychom poděkovali dědicům českého výtvarníka Zdeňka Smetany za poskytnutí autorských práv k obrázkům pohádkových postaviček, které jsme použili na našich webových stránkách.

O školce

školkaMateřská škola v Pecce byla postavena na počátku 80. let 20. století. Nachází se v úpatí hradu Pecka, který byl na začátku 17. století sídlem Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic.

Ve školním roce 2014/2015 došlo k velké rekonstrukci mateřské školy, při níž se postupně obnovil venkovní i vnitřní vzhled budovy. Další rekonstrukce proběhla ve školním roce 2022/2023, kdy se vyměnila podlahová krytina, vymalovalo se a pořídil se dtěský nábytek se šatnami za účelem rozšíření třídy pro nejmenší děti. Školka je součástí základní školy a zřizovatelem je Městys Pecka.

Naše školka je trojtřídní s kapacitou 55 dětí. Školku navštěvují děti od 2,5 do 6.let. Třídy jsou věkově rozděleny a pojmenovány podle postaviček od výtvarného umělce Zdeňka Smetany. Tyto postavičky provází i náš školní vzdělávaví program Poznáváme svět s Rákosníčkem, Křemílkem i Vochomůrkou. O naše děti pečuje celkem 6 pedagogických pracovnic, asistentka pedagoga i uklizečka a kuchařka v jedné osobě. Školku obklopuje zahrada  s herními prvky a drevěnou pergolou, kterou využíváme po celý školní rok.

Naším mottem je:

„Vést děti k tomu, aby byly jedinečnými osobnostmi s vlastním názorem, byly schopné dívat se kolem sebe, chovat se zodpovědně nejen k lidem, ale i k přírodě a věcem, získávat dovednosti, návyky a vědomosti, které pro ně budou užitečné při cestě za dalším vzděláváním a životem. “školka1

Adresa MŠ

Mateřská škola Pecka