Chcete si projít školku?

 

Přízemí

V přízemí budovy se nachází jídelna, kuchyň, šatny dětí, úklidové místnosti, prádelna, šatna pro zaměstnance školy, kotelna.

V 1.poschodí je třída starších dětí, která má hernu, odpočívárnu, umývárnu a WC pro děti, šatnu dětí a přípravnou kuchyňku. Ke třídě patří místnost s pomůckami pro práci s dětmi, s výtvarným materiálem a výtvarnými pracemi dětí. Na poschodí je kancelář vedoucí učitelky, úklidová místnost pro školnici a WC pro personál.

 

Druhé poschodí patří malým dětem. Je obdobné jako třída starších dětí. Na poschodí je dále místnost s výpočetní technikou pro pedagogické pracovnice, kabinet metodických pomůcek. Odpočívárna na tomto poschodí slouží i jako tělocvična.

U obou tříd je místnost na uklízení lehátek a povlečení dětí.

Mateřská škola je vybavena starším nábytkem. Postupně jsou třídy dle možností obnovovány novým zařízením, nábytkem či doplňky. Vybavení hračkami, pomůckami je přiměřené k finančním možnostem školy. Děti se samy podílejí svými výtvarnými pracemi na úpravě a výzdobě školy.

Zahrada

Za budovou MŠ se rozkládá oplocená školní zahrada, která vyhovuje potřebám předškolních dětí. Ve školním roce 2014/2015 se začalo s postupnou obnovou školní zahrady. Zahrada MŠ nabízí dětem pobyt na travnaté ploše, ale i využití herních prvků z vrbového proutí a dřeva, pískoviště, houpačky, skluzavka, zahradní domek, kladina, prolézací věž. Ke sportovnímu vyžití dětí využívá MŠ i sportovní hřiště základní školy. Součástí zahrady je i přírodní učebna, která bude dětem sloužit nejen k vzdělávání, ale i jako odpočinková část zahrady. V létě mají děti k dispozici nafukovací bazén, tříkolky, odrážedla, přenosné tabule na kreslení. V zimě jsou svahy na zahradě dobrým místem k sáňkování.